НА 4, 5 И 6 МАЙ ЩЕ РАБОТЯТ СЛЕДНИТЕ МУЗЕЙНИ ОБЕКТИ:

Дата: 4-5 май 9.00 – 17.30 часа

Място: Музей в Градски парк „Св. Георги“

Поради повишеният интерес към временната изложба на РИМ – Добрич „Граници и съдби. Добруджа 1940 г.“, жителите и гостите на Добрич ще имат възможност да я посетят за последно на 4, 5 и 6 май.

Изложбата бе открита през септември 2020 г. и бе посветена на 80-а годишнина от подписването на Крайовския договор и възвръщането на Южна Добруджа към пределите на България. Тя е посетена до момента от над 5000 души. Голяма част от посетителите са ученици от класовете 5-12, които с огромен интерес се запознаха с тази позабравена част от родната история. Изложбата предизвика интерес и сред по-възрастните посетители. Не липсваха и гости от други държави: Русия, Украйна, Турция, Германия, Полша, Румъния, Виетнам и др.

6 МАЙ – ДЕН НА ОТВОРЕНИ ВРАТИ ЗА СЛЕДНИТЕ ОБЕКТИ:

Работно време: 9.00 – 17.30 часа

Място: Музей в Градски парк „Св. Георги“

Експозиция „Граници и съдби. Добруджа 1940 г.“ – последен ден

Място: Етнографска къща

Експозиция: „Домът на обруджанеца на границата на две епохи“

Забележка: Поради изискванията за спазване на противоепидемични мерки, в обекта няма да има възстановка на традиционни Гергьовденски ритуали.

Място: Дом-паметник „Йордан Йовков“

Експозиции: „Йордан Йовков – мъдрият мълчаливец на българската литература” и „Дора Габе – дъщеря на равнината”

Забележка: От 5 май до края на септември музеят ще работи без почивен ден.

Място: Художествена галерия, Зала „ВЪЗРАЖДАНЕ“

Експозиция: „Пред олтара на Свободата. Априлското въстание на север от Балкана”