МУЗЕЙНИ УРОЦИ ЗА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ ВЪВ ВЪЗРОЖДЕНСКОТО УЧИЛИЩЕ НА РИМ-ДОБРИЧ

Първите музейни уроци в Учебният музей/Възрожденско училище на РИМ – Добрич, посветени на Деня на народните будители проведохме с учениците от Частно езиково училище "Леонардо да Винчи". Поговорихме си за силата на словото, за знанието като единствената разумна инвестиция и за любопитството като движеща сила. Върнахме се назад в епохата на Възраждането, за да отдадем почит на анонимните преписвачи и пътуващи монаси, писатели, учители, вестникари и да си преповторим мъдрите им слова. Образователната програма на РИМ – Добрич продължава с още занимания и през следващата седмица.

На 1, 2, 3 и на 7 ноември при нас ще гостуват ученици от СУ "Любен Каравелов" и деца от четвърта група на ДГ № 8, за да продължим диалога за народните будители.

Като музейни специалисти и техни водачи в света на историята, ние сме им приготвили много изненади и занимателни задачи, свързани с живота и делото на Любен Каравелов и др. народни будители.

1buditeli_2017.JPG2buditeli_2017.JPG3buditeli_2017.JPG4buditeli_2017.JPG