МУЗЕЙНА РАБОТИЛНИЧКА "ЗАГАДКИТЕ НА СОБСТВЕНОТО ИМЕ"

zagadkite sobstveno ime4

В Дом-паметник „Йордан Йовков" при Регионален исторически музей – Добрич на истинска изследователска експедиция се впуснаха днес участниците в музейната работилничка „Загадките на собственото име". Това бяха ученици от пети „A" клас при СУ „Св. Климент Охридски", две семейства и една дама.

Оказа се, че за откриването на значението на личните имена се изискват много знания и умения.

Презентирането на уводната историко-културоведска част по темата не само допълни и уточни детайли, свързани с избора на личното име, но и представи на участниците: кои видни българи са хвърлили усилия в систематизирането на имената в българския език, откъде може да черпим информация за личното име, можем ли в крайна сметка да „отгатнем" народността на един човек според неговото име.

Като за финал в арт минутката всеки с багри разкраси семантиката на своето име.

zagadkite_sobstveno_ime1.jpgzagadkite_sobstveno_ime2.jpgzagadkite_sobstveno_ime3.jpgzagadkite_sobstveno_ime4.jpgzagadkite_sobstveno_ime5.jpgzagadkite_sobstveno_ime6.jpg