ЛЕКЦИЯ В СЕЛО МАЛИНА НА ТЕМА „100-ГОДИШНИНАТА ОТ ДОБРИЧКАТА ЕПОПЕЯ“

boevete dobrudzha malina1

Регионален исторически музей – Добрич бе поканен на тържествата, посветени на 24-ти май и патрона на Народно читалище „Стефан Караджа -1942 г." в село Малина. Празникът се състоя на 30 май 2016 г. Гост-лектор бе Траян Димитров - уредник в отдел ННИ при Регионален исторически музей - гр. Добрич. Той изнесе беседа по случай 100-годишнината от Добричката епопея. Цялата аудитория слуша с интерес разказа за проведените боеве край Добрич и Тутракан, за храбростта на българските войни, за важните решения взети от главнокомандващите. Мултимедийната презентация с богатият архивен материал от снимки от фонда на музея, представи по въздействащ начин арената на боевете и допълни разказа, като го направи още по-реалистичен и завладяващ.

boevete_dobrudzha_malina1.jpgboevete_dobrudzha_malina 2.jpg