УЧЕНИЦИ И ПРЕПОДАВАТЕЛИ ОТ РОДОПСКОТО СЕЛО РИБНОВО ПО ЙОВКОВИТЕ МЕСТА В ДОБРУДЖА

От 30 май до 1 юни 2016 г. гостуваха на Регионален исторически музей - Добрич ученици и преподаватели от СОУ "Йордан Йовков" - село Рибново, водени от директора на училището Манчо Джуркин. Те разгледаха Йовковите места в Добруджа и други културно-исторически забележителности. Пътуването им е резултат от съвместен конкурс за есе, посветен на творчеството на писателя, организиран от музея и училището в с. Рибново. Това е само първи етап от сътрудничеството между двете институции. Предстои изложбата на РИМ - Добрич "Пътуване из света на Йордан Йовков" да гостува на СОУ "Й. Йовков" в родопското село, както и да бъде издаден вестник с наградените есета и с впечатленията на учениците и учителите от пътуването из Добруджа.

uchenici_ribnovo 1.jpguchenici_ribnovo 2.jpguchenici_ribnovo 3.jpg